Mistrzostwa świata: brązowy medal Dawida Gabryluka

Zawodnik Rybnickiego Klubu Taekwon-do Feniks-Arete, Dawid Gabryluk, wywalczył brązowy medal podczas mistrzostw świata, które odbyły się w miejscowości Jesolo we Włoszech. W zawodach wzięło udział 1019 zawodników z 52 krajów, w tym 67 reprezentantów Polski.

Osiemnastoletni wychowanek trenera Rafała Poleszaka VI dan, startował w najcięższej juniorskiej kategorii walk powyżej 75 kg, w której rywalizowało 25 zawodników. Dawid stoczył w sumie cztery pojedynki. W pierwszej walce pokonał reprezentanta Stanów Zjednoczonych Treya Hagana, w drugiej zwyciężył z Nahuelem Garcią z Argentyny, zaś w trzeciej był lepszy od Niemca Semiha Dalkica. Czwarta walka była pojedynkiem o wejście do finału. Niestety, po pierwszej wyrównanej rundzie, Dawid uległ swojemu przeciwnikowi, reprezentantowi Rumunii, Dorianowi Neagu, i zdobył ostatecznie brązowy medal. Sukces ten jest największym choć nie jedynym osiągnięciem młodego i utalentowanego zawodnika z Rybnika. W październiku 2014 roku Dawid wywalczył dwa srebrne medale na pucharze Europy w Budapeszcie, a w tym roku srebrny medal grand prix Polski. Warto wspomnieć także o młodszej siostrze Dawida, Asi Gabryluk, która idzie w ślady swojego brata. W tegorocznych mistrzostwach juniorów młodszych zdobyła brązowy medal w walkach, a w zeszłorocznym otwartym turnieju międzynarodowym Mazovia Cup, złoty medal w kategorii powyżej 65 kg. Ponadto Asia zdobyła srebrny medal w kategorii układów uczniowskich, w której startowało aż 26 zawodniczek.