Taekwon-do po angielsku

Nazywam się Rafał Poleszak i jestem nauczycielem języka angielskiego z tytułem magistra oraz wykwalifikowanym instruktorem Taekwon-do z najwyższym stopniem na śląsku VI dan i ponad 15-letnim stażem instruktorskim.

Chciałbym zaproponować innowacyjną metodę uczenia języka angielskiego połączoną z zajęciami sportowo-rekreacyjnymi oraz elementami samoobrony Taekwon-do. Jest to nowa i skuteczna metoda zajęć, którą stosowałem podczas pobytu w Korei gdzie pracowałem jako instruktor Taekwon-do i uczyłem języka angielskiego Podczas zajęć dzieci biorą udział w grach ruchowych z elementami treningu Taekwon-do i samoobrony. Jednocześnie słyszą polecenia w języku angielskim oraz powtarzają zwroty i słówka podczas ćwiczeń np. liczą. Ten sposób uczenia się języka sprawia iż materiał zapamiętywany jest o wiele lepiej. Oprócz angielskiego podczas zajęć dzieci otrzymują materiały do pracy w domu np. kolorowanki z angielskimi zwrotami.
Nasza propozycja to oszczędność czasu i pieniędzy przez to, że zajęcia odbywają się w jednym miejscu i czasie. Jest to rewelacyjne rozwiązanie zarówno dla dzieci jak i rodziców.
Zajęcia odbywają się osobnymi blokami po 30 min każdy, najpierw zajęcia językowe następnie od razu po nich zajęcia ruchowe.
W czasie nauki angielskiego używamy nowoczesnych technologii multimedialnych (laptop, tablet). Na angielskim dziecko w ciągu roku nauczy się około od 500 do 1000 angielskich słów i zwrotów!!!
Podczas zajęć ruchowych dzieci biorą udział w grach i zabawach sprawnościowych z elementami treningu Taekwon-do i samoobrony, poznaje również jak zachować się w sytuacjach zagrożenia np. w czasie pożaru lub próby porwania. Trening Taekwon-do rozwija sprawność psychomotoryczną oraz koordynację ruchową, pozwala wyrobić w dzieciach pewność siebie, podnosi poziom motywacji i ambicji oraz kondycji fizycznej, pozwala odreagować stres i wpaja samodyscyplinę oraz zasady moralne.

Wiemy, jak trudno pogodzić codzienne obowiązki z dowożeniem dzieci na zajęcia pozalekcyjne. Zapisując dziecko do nas, rodzic otrzymuje dwa rodzaje zajęć w jednym czasie i w jednej niskiej cenie.

Zapraszamy wszystkich chętnych na bezpłatne próbne treningi informacje o miejscach i godzinach w dziale TRENINGI

 

Informacje pod nr tel. 601 828 119

 


Dodaj komentarz