Mistrzostwa Polski Seniorów 2011

Zapraszamy do zobaczenia zdjęć z MISTRZOSTW POLSKI TAEKWON-DO RYBNIK 2011 , których autorem jest Pan Sebastian Góra (www.sebastiangora.com)
(Zdjęcia – kliknij)

XXIV Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Taekwon-do ITF Rybnik 2011

1-2 października 2011 roku odbyły się w Rybniku XXIV Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Taekwon-do ITF, dotowane z budżetu miasta Rybnika. Zawody miały miejsce na Hali Widowiskowo-Sportowej w dzielnicy Boguszowice. Rybnik gościł ponad 180 zawodników, 40 trenerów i 30 sędziów z 34 klubów z całej Polski. Organizatorem najważniejszego turnieju w Polsce był Rybnicki Klub Taekwon-do Feniks-Arete. Dla Rafał Poleszaka Prezesa i głównego organizatora turnieju, a zarazem jednego z zawodników rybnickiej drużyny, było to trudne przedsięwzięcie.

Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach indywidualnych (układy, walki, techniki specjalne i testy siły) i dwóch konkurencjach drużynowych (układy i walki). Do Mistrzostw Polski rozegranych w Rybniku kwalifikowało się tylko 16 najlepszych zawodników z dwóch turniejów kwalifikacyjnych (Puchar Polski i Grand Prix Polski) rozegranych w styczniu i marcu 2011 roku.

Rybnicka ekipa liczyła 16 zawodników w tym Prezes Rafał Poleszak, który zdobył dwa medale (srebro w walkach do 80kg i brąz w układach formalnych IV-VI dan) oraz wiceprezes RKT Feniks-Arete, Łukasz Kubiak, który zdobył złoty medal w walkach do 54kg, zdobywając tytuł Mistrza Polski Seniorów w tej kategorii. Ponadto Grzegorz Szałkowski zdobył brązowy medal w walkach do 80kg a Paweł Stęclik brązowy medal w układach stopni uczniowskich.
pozostali zawodnicy:
Atur Wołosewicz
Rafał Majewski
Marcin Kolarczyk
Marcin Maciączyk
Michał Matuszak
Małgorzata Gembara
Roksana Oleś
Daniel Krajewski
Dawid Krajewski
Łukasz Czarnota
Mateusz Andrusiak
Krystian Krawczuk

W klasyfikacji medalowej Rybnik zajął 7 miejsce na 34 kluby z całej Polski i 1 miejsce wśród klubów ze śląska, jest to największy do tej pory sukces naszych zawodników.

Klasyfikacja

Na koniec pierwszego dnia zawodów, odbyła się Gala Finałowa z walkami finałowymi oraz widowiskowymi pokazami zawodników i instruktorów Rybnickiego Klubu Taekwon-do Feniks-Arete, Galę oglądało kilkuset widzów, rodziny dzieci trenujących w Rybnickim Klubie Taekwon-do oraz zawodnicy i trenerzy.

Galę zaszczycili swoją obecnością m.in. Pani Joanna Kryszczyszyn – wiceprezydent miasta Rybnik, Europoseł Bogdan Marcinkiewicz, Senator Tadeusz Gruszka, Posłowie Marek Krząkała i Grzegorz Janik, dyrektor MOSiR Rybnik Pan Rafał Tymusz, Kandydat na Senatora Pan Bogusław Biegiesz Przedstawiciele NSZZ Solidarność Region Śląsko-Dąbrowski oraz przedstawiciele firm wspierających Mistrzostwa

Zarówno zawodnicy, sędziowie, trenerzy jak i widzowie podkreślali wysoki poziom organizacyjny zawodów. Dzięki sponsorom udało się zakupić dla każdego zawodnika, sędziego i trenera koszulki z logiem Mistrzostw i Miasta Rybnik, puchary, niekonwencjonalne medale w kształcie pięści oraz wiele innych nagród.

SPONSORZY:

Urząd Miast Rybnik,
Starostwo Powiatu Rybnickiego,
PRI ARES,
NSZZ Solidarność Region Śląsko-Dąbrowski,
KWK Jankowice,
Restauracja Leśna Perła,
Cukiernia u Janusza,
Cukiernia Król,
Media-drukarnia.pl,
Komplex, Mador,
Unister Sound,
Speak Up,
Agis,
Empik,
Perfumeria Douglas,
OW Stodoły,
Ład sp. z o.o.

Każdy zloty medalista otrzymał przenośny dysk twardy 640gb, Poseł Marek Krząkała ufundował dwa okazałe puchary dla najlepszego zawodnika i najlepszej zawodniczki mistrzostw, a Europoseł Bogdan Marcinkiewicz ufundował 3 cenne zegarki dla medalistów Gali Finałowej. Warto dodać iż, taka ilość nagród rzeczowych pojawiła się po raz pierwszy w całej historii turniejów Taekwon-do w Polsce. Rybnicki Klub Taekwon-do, zachęcony pozytywnym odbiorem turnieju zarówno uczestników, widzów jak i władz miasta Rybnik, postarał się i będzie organizatorem Mistrzostw Polski Juniorów 26 maja 2012.

Bardzo gorąco chciałbym podziękować wszystkim osobom, które pomogły przygotować i obsługiwać Mistrzostwa – Adriannie Poleszak i Karolinie Kubiak

Zawodnikom, którzy oprócz startu pomagali przed, podczas i po Mistrzostwach

Dzieciom z sekcji trenera Kubiaka, które efektownym pokazem podbiły serca publiczności i zebranych gości.

Dziękuję naszym adeptom Szymonowi Broża, Andrzejowi Otockiemu i Krzysztofowi Helwichowi, którzy wsparli turniej finansowo.

Ponadto dziękuje:

Sonii Przeździng
Natalii Domagale
Katarzynie Gabryluk
Dawidowi Gabryluk
Małgorzacie Raś
Dawidowi Kempnemu
Aleksandrze Olszak
Alicji Cupok
Pawłowi Olszak
Markowi Poleszak
Wiktorowi Rogowskiemu
Mateuszowi Laskowskiemu
Leszkowi Kempnemu
Markowi Stepnowskiemu
Tomaszowi Gajerowi

Oraz wszystkim pozostałym osobom, które przyczyniły się do naszego sukcesu

Dodaj komentarz