Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych – Nowa Ruda

Zawodnicy Rybnickiego Klubu Taekwon-do Feniks-Arete wzięli udział w Mistrzostwach Juniorów Młodszych w Nowej Rudzie w dniach 31.05-02.06.2012. Organizatorem turnieju był pan Grzegorz Ozimek – trener MKST Bystrzyca Kłodzka. Na turniej przyjechało 210 zawodników z 12 województw. Turniej był bardzo dobrze zorganizowane, na zwycięzców czekały medale, okazałe puchary i nagrody dla najlepszego zawodnika i zawodniczki turnieju. Rybnicki Klub Taekwon-do reprezentowali:

Dominika Filec – walki 45kg
Gabryluk Dawid – walki +66kg i układy
Julia Borszcz – walki do 49kg
Kozioł Mateusz – walki 66kg i techniki specjalne
Michalski Mariusz – walki 66kg i techniki specjalne
Michalski Arkadiusz – techniki specjalne

Dominika Filec wywalczyła brązowy medal w walkach w kategorii do 45kg staczając 5 pojedynków. Pozostałym zawodnikom zabrakło odrobinę sportowego szczęścia. Dawid Gabryluk odpadł w pojedynku o brązowy medal w kategorii układów uczniowskich, Mateusz Kozioł w pojedynku o wejście do finału  w kategorii do 66kg a Arkadiusz Michalski ,a Julia Borszcz uległa o wiele silniejszej zawodniczce w walce o brązowy medal kategorii do 49kg. Wszyscy zawodnicy wykazali się ogromną wolą walki i jestem pewien, iż w następnym sezonie sięgną po swoje upragnione trofea.

Rybnicki Klub Taekwon-do Feniks-Arete zajął 14 miejsce na 38 klubów w generalnej klasyfikacji punktowej i 3 miejsce spośród klubów z województwa śląskiego.Jest to duży sukces biorąc pod uwagę iż 4 spośród 6 zawodników startowało na Mistrzostwach w kategorii juniora młodszego po raz pierwszy. Start zawodników dotowany był z budżetu miasta Rybnik.

One thought on “Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych – Nowa Ruda

1. Pingback: Mistrzostwa Polski Junioró Młodszych – Nowa Ruda | Rybnicki Klub Taekwon-do Feniks-Arete