Mistrzostwa Polski Juniorów – Rybnik 2012

W sobotę 26 maja od godz. 9.00 na Hali Sportowo-Widowiskowej w Boguszowicach zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów w Taekwon-do. Do Rybnika przyjechało prawie 200 osób z całego kraju, 130 zawodników, 40 trenerów, 30 sędziów z 33 klubów.

Rybnicki Klub Taekwon-do Feniks-Arete reprezentowany był przez 8 zawodników, którzy zdobyli 3 medale, w tym Mistrzostwo Polski w walkach do 45 kg wywalczone przez utytułowaną zawodniczkę naszego klubu – Sonię Przeździng. RKT Feniks-Arete zajął 8 miejsce w klasyfikacji medalowej.

Zawodnicy RKT startujący w Mistrzostwach:

Sonia Przeździng – Złoty medal i Mistrzostwo Polski w walkach do 45kg oraz
brązowy medal w układach stopni uczniowskich
Aleksandra Klamecka – srebrny medal w walkach do 50kg
Alicja Cupok, Marek Poleszak, Ireneusz Biadacz, Paweł Olszak, Dawid Kempny

Zawody stały na wysokim poziomie. Złoci medaliści otrzymali nagrody w postaci pamiątkowych pendrive’ów z logiem Mistrzostw.

Był to już drugi turniej mistrzowski organizowany przez Rybnicki Klub Taekwon-do
i wspierany przez miasto Rybnik. Turniej dotowany był z budżetu miasta Rybnik.

Zarząd klubu zachęcony sukcesem organizacyjnym obu imprez będzie starał się o organizację turnieju rangi ogólnopolskiej w przyszłym roku.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu sportowego i organizacyjnego.