Mistrzostwa Śląska i Małopolski – Rybnik 22.02.2014

22 lutego 2014 roku nasz klub był organizatorem Mistrzostwa Śląska i Małopolski w Taekwon-do ITF, które odbyły się na Hali Sportowej przy SP 28 w Rybniku-Kamień. Na co dzień odbywają się tam treningi naszej  sekcji pod wodzą Arutra Wołosewicza III dan.  Był to pierwszy z dwóch turniejów eliminacyjnych do Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Ilość zawodników przerosła nasze oczekiwania, w zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników z 9 klubów, 100 zawodników w wieku 14-18 lat oraz 214 zawodników od 13 do 6 lat w turnieju dodatkowym. Nasz klub reprezentowało 5 juniorów (17-18 lat) i 3 juniorów młodszych (14-16 lat) oraz trzydzieścioro dzieci (13-6 lat) trenujących w naszych sekcjach. Dla juniorów i juniorów młodszych rozgrywane były trzy konkurencje: układy formalne, walki w poszczególnych kategoriach wagowych oraz techniki specjalne. Natomiast najmłodsi uczestnicy turnieju mogli spróbować swoich sił w układach formalnych oraz  technikach specjalnych. Nasze Feniksy wywalczyły 2 miejsce w klasyfikacji medalowej Juniorów, plasując się zaraz za liderem ze śląska, klubem Dragon Janów, który przywiózł na turniej czterokrotnie więcej zawodników. Tak duży turniej był sporym wyzwaniem organizacyjnym, któremu Prezes Rafał Poleszak i wszystkie osoby pomagające w organizacji starali się sprostać najlepiej jak potrafili. Chcieliśmy dać dzieciom możliwość startu w kilku pojedynkach, rozgrywając konkurencje systemem każdy z każdym. Dzięki temu dzieci nie musiały odpadać z rywalizacji po pierwszym przegranym pojedynku, niestety wiązało się to z dłuższym niż zwykle czasem oczekiwania na swoje konkurencje. Miasto Rybnik nie pierwszy raz gościło zawodników tej dyscypliny sportu. W 2011 roku organizowaliśmy Mistrzostwa Polski Seniorów, a w 2012 roku Mistrzostwa Polski Juniorów. Także i w tym roku Zarząd Polskiego Związku Taekwon-do powierzył Nam organizację prestiżowego turnieju Grand Prix Polski, do którego rybniccy zawodnicy intensywnie się przygotowują. Bardzo cieszy postawa naszych młodych zawodników, którzy potrafią poświęcić wolny czas na trenowanie Taekwon-do i promocję naszego miasta. Turniej dotowany był z budżetu miasta Rybnik.
Gratulacje dla wszystkich zawodników i ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli w organizacji tych zawodów, te osoby należy wymienić:
Artur Wołosewicz, Celina Andrzejewska,Marcin Lampart, Sebastian Dziubelski, Amadeusz Myszka, Ala Cupok, Ryszard Fojt, Sonia Przeździng,  Arkadiusz Michalski, Mariusz Michalski, Adrian Janoska, Mateusz Kozioł, Dawid Gabryluk, Gabryluk Asia i Adrianna Poleszak
serdeczne podziękowania dla rodziców którzy wspierali swoje dzieci
Medale dla Rybnickiego Klubu Taekwon-do Feniks-Arete zdobyli
w kategorii juniora:
Michalski Arkadiusz złoto w walkach do 75kg
Janoska Adrian złoto w walkach powyżej 75kg
Gabryluk Dawid srebro w walkach do 75kg
Mateusz Kozioł srebro w walkach do 68kg, srebro w technikach specjalnych, brąz w układach stopni uczniowskich
W kategorii junior młodszy
Szczęsny Jakub złoto w walkach do 52kg
Gabryluk Joanna srebro w walkach powyżej 60kg, brąz w układach stopni uczniowskich
W kategorii młodzika
Antończyk Mateusz złoto w układach stopni uczniowskich pow. 5 cup i brąz w technikach specjalnych młodzików
Dominik Henzel srebro w układach stopni uczniowskich pow 5 cup i brąz w technikach specjalnych młodzików
Wojtaszczyk Łukasz złoto w układach stopni uczniowskich do 5 cup
W kategorii kadetów w układach stopni uczniowskich
Abrachamczyk Kinga złoto
Jakub Kałuża złoto
Emilia Kordyś srebro
Oliwia Szeweluk brąz
Kamil Cichy brąz
W kategorii skrzatów w układach stopni uczniowskich
Milanowska Julia brąz
Trzeciak Kryspin brąz

Możliwość komentowania jest wyłączona.