Mistrzostwa Polski Seniorów – kolejne sukcesy

mps 2013 myW dniach 7-9 czerwca 2013 rok odbyły się w Lubartowie Mistrzostwa Polski Seniorów. Na tym najważniejszym turnieju w Polsce nasz klub reprezentowali najlepsi zawodnicy i trenerzy RKT Feniks-Arete. W sumie zdobyliśmy 1 zloty, 1 srebrny i 2 brązowe medale i uplasowaliśmy się na 8 miejscu w klasyfikacji medalowej na 32 kluby z których zawodnicy zakwalifikowali się do mistrzostw.. Wspomnieć należy, iż na turnieju tym wystąpiło wielu obecnych mistrzów Europy. Trenerzy pokazali, że mimo pracy nad młodzieżą potrafią także zmobilizować się do walki o najwyższe trofea. Prezes Rafał Poleszak i wiceprezes Łukasz Kubiak zdobyli mistrzostwo Polski w walkach tradycyjnych – nowej konkurencji wprowadzonej oficjalnie rok temu, w której liczą się zgranie i techniczna perfekcja. Rafał Poleszak zdobył też srebrny medal, a Łukasz Kubiak brąz w konkurencji układów stopni mistrzowskich IV-VI dan ustępując jedynie 20-krotnemu mistrzowi Europy – Jarosławowi Susce. Obaj trenerzy znani są z bardzo dobrej techniki Taekwon-do. Także bardzo utytułowany zawodnik, Grzegorz Szałkowski, stanął na wysokości zadania pokonując obecnego wicemistrza Europy w walkach w kategorii do 78kg.
Mistrzostwa uświetniła także swoją obecnością Minister Sportu pani Joanna Mucha, która znalazła chwilę czasu na spotkanie i sesję zdjęciową z zawodnikami z Rybnika.